Kurumsal / Vizyon

Firmamız 1985 yılında kurulmuş olup önce atölye ölçeğindeki iş yerinde imalat sektöründe faliyetlerine başlayarak otomotiv yedek parça imalatı sanayine kenetlenmistir. Daha sonra otomotiv sanayinde direksiyon, süspansiyon ve ön düzen parçaları üretimine odaklanan firmamız bu konuda uzmanlasmıştır.

Firmamız 23 yıllık geçmişteki başarısını geleceğe taşımak ve gelişen teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanarak düzenli bir büyüme eğilimi içine girmiş teknolojik yatırımlarını artırarak kaliteden taviz vermeden en üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamayı amaç edinmiştir.

Firmamızın bünyesindeki bu gelişmelerden dolayı mevcut iş yeri yetersiz kalmış 2005 yılında Konya organize sanayi bölgesinde toplam 20,000 metre kare açık alan üzerinde 5,000 metre kare kapalı alanı olan yeni fabrikasına taşınmıştır.

Bu modern fabrikamızda direksiyon,süspansiyon ve ön düzen parçaları olarak rot, rotil, rotbaşı, rotmili, stabilizer,z rot, rotillikol, orta rot imalatı en son teknoloji CNC elektronik tezgahlar kullanılarak üretim gerçekleştirilmektedir.Aylık üretimimiz 75,000 adet olup üretimin %50 dolaylı veya doğrudan ihraç edilmektedir.

Üretim sürecinde hammadde girişinden sevkiyata kadar ki tüm aşamalarda titiz bir denetim ve kalite kontrolu uygulanarak hayati önem taşıyan bu parçaların kalitesinin güvence altına alınması sağlanmıştır.

Rotpar önce kalite anlayışıyla yola çıkmış olduğundan sürekli kaliteye önem vererek kalite kontrol departmanımızı gerekli ihtiyaç olan cihazlarla donatılmış olup bütün direksiyon ve öndüzen parçalarını üretim ve montaj aşamasında doku dayanıklılığı, yuvadan çıkma, yüzey çatlak kontrolü ve ömür testine %100 tabi tutulmaktadır.

Müşteri ihtiyaçlarının daha iyi karşılanabilmesi için firmamiz bünyesinde ISO 9001/2000 kalite yönetim standartı kurulmuş olup kalite sistemimizin uygulanması ve sürekli iyileştirilmesi ile müşteri ihtiyaç ve beklentileri daha iyi şekilde karşılanarak müşteri memnuniyetinin artırılması sağlanmıştır.

Toplam kalite yönetimi anlayışıyla çalışan personelimizin yeterliliği sürekli ölçülmekte olup gerekli eğitimlere tabi tutularak üretimimizin eksiksiz, hatasız ve uygun olarak yapılması sağlanmaktadır.

Kaliteden taviz vermeden en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamayı amaç edinen kuruluşumuz müşteri isteklerini teknolojik gelişmeler ve sipariş artışına bağlı olarak teknik imkanlarını geliştirmeyi ve üretim kapasitesini artırmayı hedeflemektedir.Bu sayede şirketimizin karlılığını artırılarak ülke ekonomisine katkı sağlanılması amaç edinilmiştir.